Gizliilimler Kenzülarş
img src="bi2/misc/nav_search.gif" width="50" height="55" border="0" alt=""/> Üye Listesi

Go Back   Gizliilimler Kenzülarş > KENZÜL DİLEK DUALARI > Türkçe Dualar

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 07-09-13, 16:10   #1
Kurucu
 
KENZÜL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 12-02-13
Mesajlar: 1.709
KENZÜL is an unknown quantity at this point
Standart Türkçe Mevlidi Şerif Duası 2

. TÜRKÇE MEVLİD İ ŞERİF DUÂSI 2. konumuz
İlâhî! Bil-cümle zerrâtü kâinattan sâdır olan hamdü senâlar, minnet ve şükranlar, takdisler, tâzîmler, tebciller ancak sana mahsustur. Sayısız nimetlerinin içinde bulunuyoruz. Bu nimetlerinin en büyüklerinden ve îmi güzellerinden olmak üzere kalblerimize öyle bir nûr illıâmü ihsan ettin ki, biz o nûr ile seni biliyor ve sen*lim başka aslâ ibâdet edilecek tanımıyoruz.
Kalblerimizi ilel-ebed bu îmân nûrundan ayırma yâ Kııbbî!
Ey kâinatın yegâne sahibi olan Mevlây-ı Zül- Celâl!
Defter-i âmâlimiz günahlarımızla lekedâr olmuş Zât-ı i.eelli âlâna bakacak yüzümüz kalmamış, ancak senin Gaffâr, Settâr, Rahmân ve Rahiym olan ismi şeriflerine güvenerek, ellerimizi semâya değil, “Sarayı lâ mekânı*na” açtık boş çevirme, lütfeyle yâ Rabbî!
Ey uâr olan, bütün varlıkların sahibi hakîkisi olan ulû Allâh! Sana hamdederiz dâima Elhamdü lillâh, sana imân ettik dedik Âmentü billâh. Tasdik ederiz, Peygam- berimizdir Muhammed Resûlullâh. Bize olan lutfu îmâ*nına dâima Elhamdü lillâh. Bizleri imândan, Kur’ân’dan ayırma yâ Rabbî!
Yâ Rab! Şu anda dergâhı izzetine uzanan, bârigâhı ıızametine açılan mü’min eller hürmetine, aşkınla tu*tuşup yanan mümin gönüller hürmetine, Allâh Allâh diyerek mübârek ismini anan diller hürmetine.

Gönlümüzü aydınlatacak feyzine, yüzümüzü gül*dürecek nûruna, rühumuzu coşturacak aşkına muhtâ- cız, bütün ümmeti Muhammede lûtfeyle yâ Rabbî!
Yâ Rab! Bu ziyafeti Kur’ân-ıyeyi ahseni kabül ile makbûl eyle yâ Rabbî!
Kemâli edeble okunan Kur’ân-ı Kerîmi ve Mevlid-i Şerifi, arasında getirilen salâtü selâmları maal kusûr kabül eyle yâ Rabbî!
Hâsıl olan sevâbı evvelân ve bizzat hâce-i kâinat, hulâsa-ı mevcûdât, Fahri âlem, Nebiyyi zişân, meş’âle- yi îmân, günde beş vakit (Eşhedü enne Muhammeden Resûlullâh) diye ismi şeriflerini andığımız, Ceddül- Ha- seneynil-ahseneyn, ânî bihî Ebel- Kâsım sevgili Pey*gamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa (Sallallâhii Teâlâ aleyhi ve sellem) Efendimizin Ravzai mübâreke- lerine hediye eyledik şu anda haberdâr eyle yâ Rabbî!
Ve şâir enbiyâ-yı izâm ve hânedanı ehl-i beytin ruhlarına da ikrâm eyle yâ Rabbî! Bütün evliyâullâhm ruhlarına da îsal eyle yâ Rabbî!

Ve alel-husûs: Okunan Mevlid-i Şerîfden, Kur’ân-ı azîmüşşân’dan getirilen salât-ü selâmlardan, yapılan hayr-ü hasanât’dan; hâsıl olan sevâbı mevlid sahibinin bütün geçmişlerinin* ruhlarına hediye eyledik kabul eyle yâ Rabbî! Kabirlerini Kur’ân-ı azîmüşşânm nûriyle tenvîr eyle yâ Rabbî! Taksiratlarını afv-eyle yâ Rabbî! Seyyiâtlarmı hasanât’a tebdil eyle yâ Rabbî! Kabirlerini pür-nûr, makamlarını cennet eyle yâ Rabbî! Hasbel-be- şer içlerinden kabir azâbma duçar olanlar vâr ise; oku nan Kur’ân-ı Hakîm ve Mevlid-i Peygamberi hürmetine afv-ü mağfiret eyle yâ Rabbî!

duanın devamı var...
KENZÜL isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt 07-09-13, 16:12   #2
Kurucu
 
KENZÜL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 12-02-13
Mesajlar: 1.709
KENZÜL is an unknown quantity at this point
Standart

Ve bâhusûs; uzaktan ve yakından teşrif edip âmin ılryen bu cemâat-i müsliminin, dünyadan âhirete gö- '.'•n, ana- baba, evlâd-ü iyâl, akraba-ü taallûkâtmdan ve İnIcümle ehl-i îmânın ruhlarına hediye eyledik kabûl eyyle yâ Rabbî! Kabirlerini Kur’ân-ı Kerîmin nûriyle pür- ııiır, makamlarını cennet eyle yâ Rabbî!
Yâ Erhamerrâhimin! Hasta kullarına şifâlar ver, derdli kullarına devâlar ver, borçlu kullarına edâlar ihsan eyle, nâ murâd olanları ber mûrad eyle, nâ-şâd ı ilan ümmet-i Muhammedi en kısa zamanda handân-ü şadân eyle yâ Rabbî!
Ehli, islâmı dâima azîz ve mansûr, düşmanlarını grlîl ve makhür eyle yâ Rabbî!
Görünür, görünmez belâlardan, güç yetmez tâkat ytişmez, akla hayâle gelmez, musibetlerden, cümle*mizi lûtfunla esirge ve muhafaza eyle yâ Rabbî!
Hükümetimizi, adlü ihsân üzere dâim eyle yâ Rab- bl! Devlet adamlarımızı, mülk-ü millet hakkında hayır*lı işler görmeye muvaffak eyle yâ Rabbî!
Kahraman ordumuzu; karada, denizde, havada dâima mansûr-ü muzaffer eyle yâ Rabbî! Düşmanlarını zelîl ve makhür eyle yâ Rabbî! Yurdumuzu ve bil-cümle Islâm ülkelerini, her türlü âfetlerden, musibetlerden masûn ve mahfûz eyle yâ Rabbî!
KENZÜL isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt 07-09-13, 16:15   #3
Kurucu
 
KENZÜL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 12-02-13
Mesajlar: 1.709
KENZÜL is an unknown quantity at this point
Standart

Okunan Kur’ân’m kabulî-çin, ümmeti Muhamme*di ıı sıhhatü selâmeti-çin Allâh rızası-çin âile yuvaları*mıza huzur, gönüllerimize surur, kalblerimizin dâima Allâh nûriyle nurlanması için ordumuzun, yurdumu*zun, milletimizin, mukaddesatımızın saâdet ve selâmet için, Rızâyı bariye vesile olması için, Muhammedi
geldiğimiz gibi Muhammedi gidebilmemize vesile ols*un için buyurun aşkile bir kelime-i şâhâdet getirelim:

“Eşhedü en lâ ilahe illallah. Ve eşhedü enne Muham- meden abdühü ve Râsûlüh."
Şu fâni âlemden bekâ âlemine yolcu olduğumuz dakikada her fâni gibi ölüm acısını tadıp âhiret yolculu ğuna çıkdığımız anda, huzuru ilâhiyeye açık bir alınla çıkabilmemize vesile olabilmesi için şevk ile bir daha:
“Eşhedü en lâ ilâhe illallah. Ve eşhedü enne Muham- meden abdühü ve Râsûlüh.”
KENZÜL isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt 07-09-13, 16:16   #4
Kurucu
 
KENZÜL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 12-02-13
Mesajlar: 1.709
KENZÜL is an unknown quantity at this point
Standart

O mahşerde sevdiklerimizin sevildiklerimizin için*de rezîl ve rüsvâ olmadan, alnımıza asî damgaları vu*rulmadan, dühülü evvelin ile rahmet ve mağfiret ile nûru Kur’ân ile, huzûr-u ilâhiyeye çıkıp cennetiyle ce*mâliyle müşerref olabilmemize vesîle olsun için şevk ile bir daha:
“Eşhedü en lâ ilâhe illallah ve eşhedü enne Muhamme- den abdühü ve Resülüh.”
Son kelâmımızı kelime-i tevhîd “La ilâhe illallah, Muhammedur- Resûlullâh” diyerek çene kapamak cüm*lemize nasib-ü müyesser eyle yâ RabbîL.
Âmîn! Âmîn! Bihurmeti Tâhâ ve Yâsîn!
Sübhâne Rabbike Rabbil izzeti ammâ yasıfûn ve selâ- mün alel-mürselin vel-hamdülillâhi Rabbil-âlemînel-fâtiha.
KENZÜL isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Türkçe Hatim Ve Mevlidi Şerif Duası 3 KENZÜL Türkçe Dualar 1 07-09-13 16:06
Türkçe Hatim Ve Mevlidi Şerif Duası 2 KENZÜL Türkçe Dualar 5 07-09-13 15:53
Türkçe Hatim Ve Mevlidi Şerif Duası KENZÜL Türkçe Dualar 5 07-09-13 15:32
Türkçe Mevlidi Şerif Duası KENZÜL Türkçe Dualar 3 07-09-13 15:21
Türkçe Sıkıntı Duası KENZÜL Türkçe Dualar 0 11-07-13 00:15


Blakice2.0 made by SimpleGFX
Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 09:57.
Powered by vBulletin® Version kapalı
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0