Gizliilimler Kenzülarş
img src="bi2/misc/nav_search.gif" width="50" height="55" border="0" alt=""/> Üye Listesi

Go Back   Gizliilimler Kenzülarş > KENZÜL GİZLİ İLİMLER ALEMİ > Sayılar-Semboller

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 25-07-13, 04:56   #1
ÜYE
 
Queen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 12-02-13
Mesajlar: 7.083
Queen is an unknown quantity at this point
Standart Sayıların Dili

bilinen yada bilinmeyen yönleri ile sayıların dilini işleyeceğiz sevgili kenzülcüler,bakalım sayılar ne ifade ediyor insanoğlu için
Tüm rakamların ezoterik anlamları

-1-

Eğer matematik rakamların birbirleriyle olan ilişkisini araştırma bilimiyse 1 rakamı da matematik biliminin başlangıcıdır diyebiliriz. Bu açısından bakarsak, 1, her rakamın temelidir. Yani, biz hangi rakamdan söz edersek edelim, içinde daima kendisi kadar 1 vardır. Her rakamı bölüp parçalayabilir ve değişik asal sayılar elde edebilirsiniz. Oysa 1 asla başka bir asal sayıya bölünmez, ancak kendi içinde parçalanabilir, ama her asal sayıya eklenebilir. Bu nedenle 1 rakamı, aynı zamanda, yeni bir yaşamın başlangıcı için ön koşul olan "tohum" ile eşdeğer tutulur.

Bu rakam, orijinal (ilk kopya) olanın kaynağını, var olan her şeyin temel ilkesini temsil eder. Var olan her şey ondan olmuştur ve yine ona dönecektir. Bu açıdan bakıldığında, 1 rakamı Tanrısal Enerjiyi temsil eder.

-2-

Matematikteki + işareti ile temsil edilen 2 rakamı, var olan her şeyin iki yönünü temsil eder. Yukarıdan aşağıya doğru inan dikey çizgi, etken olan eril enerjiyi, tam ortadan ve yatay olarak geçen çizgi ise onu destekleyen ya da nötralize ederek hareket enerjisine dönüşmesini sağlayan dişi enerjiyi anlatmak için kullanılır.

Bir başka deyişle dikey çizgi aktif enerjiyi, yatay çizgi ise pasif enerjiyi anlatır. Bu haliyle 2 rakamını temsil eden + işareti yeryüzünde var olan düalitenin (ikililik) temsilcisi olarak kullanılır.

-3-

3 rakamı ilk geometrik şekil olan üçgenle özdeşleştirilir. Üçgenler "fikir" ile bağdaştırılırlar. Bir üçgene baktığınızda bir noktadan başka bir noktaya uzanan ve üçüncü hat olmaması durumunda çakışabilen ama asla birleşemeyen iki hattın varlığını görürsünüz.

3 rakamı birbirleriyle karşılaştıklarında nötralizasyona uğrayıp form değiştiren iki enerjiyi sembolize eder. Etken olan yaratıcılık enerjisi, edilgen olan doğurganlıkla karşılaşır ve ortaya yeni fikirlerin çıkmasına neden olur. Burada üçgenin konumu önem kazanmaktadır. Tepesi yukarı bakan üçgen, maddenin eterik olana dönüşmesini anlatır. Tepesi aşağıda olan üçgen ise, eterik olanın maddeye dönüşmesini gösterir.

Eşkenar bir üçgen, enerjinin rahatça ve yararlı bir biçimde akabildiğini gösterir. Bu üçgende belirgin bi

diğer sayılarla konumuz devam edecek kenzül ailesi
Queen isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt 25-07-13, 04:56   #2
ÜYE
 
Queen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 12-02-13
Mesajlar: 7.083
Queen is an unknown quantity at this point
Standart

-4-

4 rakamı kare, eşkenar dörtgen veya dikdörtgenle özdeşleştirilir. Her durumda, iki dişi ve iki eril enerjinin birleşimini temsil eder. Bu biçimiyle, pozitifle karşılaşan negatifin birleşmesinden oluşmuş maddeyi ve onun aldığı şekli temsil eder.

-5-

5 rakamı pentagramla (yıldız) ilişkilendirilir. Pek çok bilgide beş köşeli yıldız insanın temsilcisidir. Başı yukarıdadır. Kolları iki yana açılmıştır. Bacakları da aşağı doğru ve yine iki yana açık durumdadır.

5 rakamı, ateş, su, hava ve topraktan oluşan 4 elemente hükmedebilen bilinci sembolize eder.

Tepesi yukarı bakan yıldız, ruhsal olanın maddeden daha önemli olduğu bir bilinci temsil ederken, tepesi aşağıya bakan yıldız, maddenin ruhun karşısında daha üstün görüldüğü bir bakış açısını anlatır.

Bir başka deyişle, tepesi yukarı bakan yıldız, sahip olduğu güçlü ruh yapısı aracılığıyla, tutkularına karşı koyabilen bir varlığı anlatır. Tepesi aşağı bakan yıldız ise, ruhunun maddi tutkular karşısında -çoğunlukla- yenilmekte olan bir varlığın temsilcisidir.
Queen isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt 25-07-13, 04:56   #3
ÜYE
 
Queen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 12-02-13
Mesajlar: 7.083
Queen is an unknown quantity at this point
Standart

-6-

6 rakamı iç içe geçmiş iki eşkenar üçgenden oluşan bir yıldızla bağdaştırılır. En sık kullanılma biçimi "Süleyman'ın Mührü" dür. Birinci üçgen gökten yere yağan enerjileri temsil ederken, diğeri, yeryüzünden gökyüzüne doğru yükselen enerjileri anlatır. Bir başka deyişle, ruhun maddeye olan üstünlüğü ile maddenin ruha olan üstünlüğü bir aradadır.

Bu durumuyla altı köşeli yıldız, çeşitli düşünce farklılıkları, yaşam biçimleri ve zıtlıklar arasında bulunan denge noktalarını temsil eder.

Maddi dünyada ise, kadın ile erkeğin birleşmesi ile ilişkilendirilir.

-7-

7 rakamı, üçgen ile dörtgenin birleşik hali ile yani piramitle temsil edilir. Bu durumda, fikir aracılığıyla elde edilen madde ve şeklini sembolize eder.

Bir başka deyişle, ruh ile maddenin buluştuğu ortak nokta -mükemmellik- 7 rakamı ile temsil edilir. Eski Mısır Uygarlığı'nda piramitlere verilen önem, 7 rakamına "en mükemmel biçim" unvanını kazandırmıştır. 7 yi temsil eden piramitlerde kutsal şekiller olarak kabul görmüştür.
Queen isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt 25-07-13, 04:56   #4
ÜYE
 
Queen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 12-02-13
Mesajlar: 7.083
Queen is an unknown quantity at this point
Standart

-8-

8 rakamı, üst üste ya da yan yana dizilmiş iki dörtgen ile temsil edilir. Dörtgenlerden birincisi maddeyi diğeri ise onun biçimini temsil eder.

-9-

9 rakamı üç ayrı üçgenle ya da bir altı köşeli yıldız ve yanında bir üçgenle ilişkilendirilir. Burada anlatılmak istenen, fikirlerin, ister olumlu ister olumsuz olsun, mükemmel olan yaratıcı düşünceden kaynaklandığı gerçeğidir.
Queen isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Renklerin Dili Detayları Queen Kenzül Fallar 15 08-05-13 00:08


Blakice2.0 made by SimpleGFX
Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 17:46.
Powered by vBulletin® Version kapalı
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0