Gizliilimler Kenzülarş

Gizliilimler Kenzülarş (https://www.kenzulars.com/)
-   Kenzül Vefk İlmi (https://www.kenzulars.com/kenzul-vefk-ilmi/)
-   -   Geri Getirme Vefki (https://www.kenzulars.com/kenzul-vefk-ilmi/4291-geri-getirme-vefki.html)

Havasül_Hak 04-03-13 21:55

Geri Getirme Vefki
 
Toplam 1 Eklenti bulunuyor.
Geçimsizlik sebebi ile evini terk edip gitmiş bir zevç veya zevceyi evine döndürmek için vücuduna temas etmiş bir kumaş parçası üzerine aşağıda yapılmasını tarif ettiğim ortası boş beşli vefki yazıp etrafına da:
Natıyşin natıyşin katmatıyşin katmatıyşin tamtamîşin tamtamîşin bitamtanıiyşin bitamtamiyşin hatatûşin hatatûşin alyûşin alyûşin alkeyûşin alkcyûşin fcytûşin feytûşin kaytûşin kaytûş* Tevekkelû yâ abdellahi ve yâ abdel ehadi ve yâ abdes samedi bi tehyîci ve celbi fülânin (yahut fıilâne ilâ tıilân yahut fülâne) bi hakkı hâzihil esmâi elvâhan 3 el’acel 3 essâah 3* yazılır.
Kumaş fitil yapılır. Ortası delik bir teneke parçasına geçirilerek ve yeni bir toprak çanağa zeytin yağı konularak daldırılır ve kandil gibi okunurken yakılır. Bu ameliyye cuma gecesinden itibaren okumak ve okurken günlük ve kizbara yakmak suretiyle üç veya beş gece devam ettirilir. Vefkin etrafına yazılan esma ve dualar her yüzde bir kere okunur. Vefkin ortasına gelmesi matlup insanın ismi yazılır. Bu ameliyye ancak ve ancak helâl işte kullanılır. Gayri meşru bir yerde yapana büyük zarar getirir.

Havasül_Hak 04-03-13 21:56

Bu vefki yapmanın usulü:
İhlâs-ı Şerif ile gelmesi istenilen kimsenin ismi cemi edilir. Çıkan adet 66’ya taksim olunur. Harici kısmet birinci haneye yazılır. Birer misli zamla on dokuzuncu haneye kadar çıkılır.

Taksimde kesir kalmış ise 26 ncı haneye ilâve olunarak vefk tamamlanır. Her gece yatsıdan sonra tenhada ve tahareti kâmile halinde okunur. Okumağa başlamadan evvel 10 istiğfar, 10 Kelime-i Tevhid, 10 salavat ve bir Besmelei şerif okuduktan sonra İhlası Şerife başlanır. Okuma esnasında azar azar devamlı olarak günlük ve kizbara yakılır. Bu vefkten kumaşa yazılandan başka dört tane daha yapmak lâzımdır. Birisini, talip daima üzerinde taşır. İkincisini okuyan karşısına kor ve her yüzde bir nefes eder. Üçüncüsünü küçük bir şişe içerisine koyup ağzına koyup ağzını sağlam bir şekilde kapatıp mumladıktan sonra
* matlubun gelmesi istenilen yere gömülür. Dördüncüsü de yine aynı yerin rüzgara maruz bir yerine asılır. Asıl vefk esasen fitil halinde yakılır. Vefkin bir satırında olan adet bir gecede* bitirilemezse vefkin beş satırında olan adet yedi, dokuz, geceye taksim olunarak vefkin hatmi yapılır.

Havasül_Hak 04-03-13 21:56

Meselâ: Hatice isimli bir hanım kendisini terk edip gitmiş olan Hüseyin isimli kocasını evine döndürmek için Hüseyin adedi olan 128’i İhlasın adedi olan 1002’ye ilâve eder ve çıkan 1130 adedini 66’ya taksim eder. Harici kısmet 17 bakide 8 kalır. Yukarıdaki şekilde olduğu gibi vefkin birinci hanesine 17 yazar ve 19 ncu haneye kadar birer misli zamla yürürüz. 26 ncı haneye
26 ile 17 yi çarpar ve taksimde baki kalan sekizi de bu adede ilâve ederek yazar ve 26 ncı haneye yazdığımız rakkama evvelce yaptığımız gibi 17 zam ederek vefki tamamlarız.
Vefkin bir satırında olan 1130 ihlası bir gecede okuyamayan vefkin beş satırında olan 6650 rakamını yedi veya dokuz geceye taksim ederek vefkin hatmini yapar. Bu müddet zarfında Cenabı Hakk’ın izni ile murat ve isteğine kavuşur.

yaz001 13-01-14 17:47

tesekk
rler

hakan kara 22-11-14 04:07

ilk mesaji yazmam gerekiyor sanirim.vefki gorebilmem icin.bu arada selamun aleykum arkadaslar yeni kayit oldum.

zeinarda 24-11-14 17:21

Alıntı:

hakan kara Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 33585)
ilk mesaji yazmam gerekiyor sanirim.vefki gorebilmem icin.bu arada selamun aleykum arkadaslar yeni kayit oldum.


aleyküm selam,vefkleri bilen birinin yazması gerektiğini biliyorsunuz değil mi....

Cemil28 08-03-17 16:42

Emeginize saglik arkadalar

Dhnumt 28-03-17 00:02

Selamünaleyküm bende yeninkayıt oldum ve bu vefki yapmaya çok ihtiyacım var ama hiç bir bilgim yok 😥banada yardım edin

zeinarda 28-03-17 01:37

vefklar ve büyüler bilgilendirme amaçlıdır,yapımı için havas ilmini çok iyi bilmek gerekir...


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 14:54.

Powered by vBulletin® Version kapalı
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0