Gizliilimler Kenzülarş
img src="bi2/misc/nav_search.gif" width="50" height="55" border="0" alt=""/> Üye Listesi

Go Back   Gizliilimler Kenzülarş > KENZÜL GİZLİ İLİMLER ALEMİ > Kenzül Havas İlmi

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 13-03-14, 01:20   #1
 
Üyelik tarihi: 22-10-13
Mesajlar: 1.106
zeinarda is an unknown quantity at this point
Standart Günlere Göre Hadimler ve Özellikleri

Her esmanın hem ulvi hemde sufli vazifelileri vardır aynı şekilde cinlerden de vazifeliler vardır.


Havas alimleri eserlerin de bunları özellikle izah etmediklerinden hepsine hadim diyip bir genelleme yapmadıklarından dolayı, ki etmemeleri normaldir çünkü adı üstünde havas ilmi havas makamında olan elbet anlayacaktır hadim ifadesini kitaplarda okuyanlar zannederler ki hadim denince gelenler melek olanlardır veya bütün vazifeliler melektir.Oysa öyle değildir. Hizmetli genel olarak o esmanın vazifelilerinin tamamına verilen addır.


Veya bazı insanlarında zannettiği gibi hadimler kesinlikle gelmez gelenler cinlerdir.


İfadelerinin orta noktası şudur.

nefs mutmainneye ulaşana kadar esmanın gelen hadimi sufli alemdendir ama ulvi alemdeki o esmanın hadimine bağlıdır otamatikman ikiside o esmanın hadimi konumundadır. kişi zanneder ki o gelen vazifeli ulvi olandır melektir. Oysa sufli olan vazifelisi gelmiştir.neden mutmainne olana kadar çünkü mutmainne oluncaya kadar kişide nefsin pis hasletleri,öfke,gazap,şehvet,şirk vs. hasletler insani ruha galiptir.tabi ve hayvani ruh devrededir ve hakka ulaşmaya engeldir. (Tin suresinde ahseni takvim ifadesi insanın daha çok insani ruhuna hitaptır.)Neyse zaten şeytanda bu noktaya kadar kişiye iğva verebilir.

ayette: Gerçek şu ki; şeytanın, inanan ve yalnız Rablerine tevekkül eden kimseler üzerinde bir hâkimiyeti yoktur.
Şeytanın hâkimiyeti, sadece onu dost edinenler ve Allah’a ortak koşanlar üzerindedir. Nahl 99-100


ne zaman ki şahıs bu şeytani hasletleri bir mürşidin eğitiminde sıkı bir nefis disiplini ile temizler ve bu hasletlerden kurtulursa o zaman fecr suresinin son ayetleri tecelli eder

ayette: ey mutmain olmuş nefs sen rabbından razı rabbında senden razı olarak rabbına dön Salih kullarımın arasına gir cennete gir. Bu makamdan sonra mutmainne, radiye ve mardiyye makamlarına ulaşmış şahıslar ancak onları hakkıyla bilir ve alemi ervah ceberut melekutun sırları ve incelikleri bunlara açılır. İşte gerçek melek olan hadimler bu vasıftakilere gelir bu vasfı taşımayan hiç kimse melek olan hadimleri boşuna beklemesin.


Bu noktanın altında gelenler sufli olan vazifelilerdir hadimlerdir. Şimdi gelelim hadimlerin niteliklerine


Hadimler ve cin padişahları


Pazartesi günü. Abdullah el-Hiyem ibni Ehlim Mürre’dir (Müreh). Tacı vardır. Çadırı yündendir ve yardımcılarının giyimi beyazdır. Müslüman olup adını Yusuf olarak değiştirmiştir. Mekanı Mardin’in Musaybin ilçesi olup oranın sakini ve kralıdır. 150 cm boyunda olup elleri, olduğundan daha uzun bir görüntüye sahiptir. İki hizmetkârı da kendisine benzer. Şimşek hızına sahiptir. Bu cin, Hz.Muhammed’in s.a.v elleri arasında bu dini kabul eden cin padişahıdır. Aynı zamanda Cin suresinin hadimidir. Buna bağlı cinin ismide mehtahtildir. Bunlar Cebrail (a.s.)’ ye bağlıdır.


Salı günü, Mihrez el-Ahmer’dir. Tacı, altındır ve çadırı yündendir. Yardımcılarının giyimi, kırmızıdır. İblis’in çocuklarından biridir. Kırmızı renkte ve insan görünümündedir. İnsanlara tasallut ettiğinde (musallat olduğunda) burunlarından kan akıtır. Kuyuları kurutur. Ateşten yatanların çoğuna halisünasyon gösterme yeteneğine sahiptir.buna bağlı cin gahtahtildir. bunlar Semsemail adlı meleğe bağlıdır.


Çarşamba günü, Burkan’dır. Tacı vardır ve çadırı yündendir. Yardımcılarının giyimi, sarıdır.buna bağlı cin fehtahtil dir.bunlar Mikail (a.s)’ye bağlıdır.Perşembe günü, Şemharuş’tır (Şemhurış). Tacı vardır ve çadırı yündendir. Yardımcılarının giyimi,.beyazdır. Çok bilge bir görüntüye sahiptir. Görüntü itibariyle insana çok benzer. Görevi; altın, hazine vs. işlere hakimlik yapmak ve bu işleri yönetmektir.buna bağlı cin nehtahtildir.bunlar Sarfayail adlı meleğe bağlıdır.Cuma günü Ebyab (Ebyed) ya da Zevba’dır (Zubea). Bunun iki adı vardır. Tacı vardır ve çadırı yündendir. Yardımcılarının giyimi yeşildir. Ay’ın etkisindeki cin padişahıdır. Her yanı beyazdır ve ürkütücü bir şekli vardır. Soğukkanlı bir görünümdedir. Bilgin ve akıllı cin liderlerinden biridir. Emrinde onlarca cin hizmetkârı bulunur. Aşk ve iki şahsı birleştirme gücüne sahiptir. Görüntü olarak ihtişamlı bir kral görümündedir. Davetlere hemen hemen hiç cevap vermez. Buna bağlı cin cehtahtildir.bunlar Anyail adlı meleğe bağlıdır.Cumartesi günü,.Meymun Ebu Nuh’tur. Tacı vardır ve çadırı yündendir. Yardımcılarının giyimi, siyahtır. Uranüs’ün yeryüzü cini de diyebiliriz. Görünüm olarak yaşlıdır ve elinde bir asa ile dolaşır. Çenesinde yedi kıl vardır. Genelde kuyu kenarları ve harabe yerlerde dolaşır. Uçma özelliğine de sahiptir. Babasının adı, Deybac Afif’tir.meymun aynı zamanda zühreninde müekkillerindendir.buna bağlı cin lehtahtildir.bunlar Kesfeyail adlı meleğe bağlıdır.Pazar günü, Ebu Abdullah Müzhib’dir. Tacı vardır ve çadırı yündendir. Yardımcılarının giyimi beyazdırbuna bağlı cin liltahtildir. bunlar rugyail adlı meleğe bağlıdır.
Bu 7 padişahların emrinde toplam 378 kabile vardır. Her bir padişaha 54 kabile düşüyor ve bu kabilelerin sayısını yanız Allah-u Teâlâ bilir. Bu padişahların hükmüne girmeyen 42 kabile daha vardır. Bunlar şeytânî ve azgın cinlerdir. Taçı altın olan Mihrez el-Ahmer, bütün kabilelere hükmedebilir.Diğer Cin Padişahları
Denaheş: Gezici cinlerdendir. Tayfasındaki cinler, hayal gösterme (halisünasyon) ve insanların aklını çelme (vesvese) gücüne sahiptirler. Hayallerde uzman olduğundan gerçek yüzünü gören hiç olmamıştır.

Fekacin Mehmet: Davetlerde en hızlı cinlerden biridir. Hemen hemen tüm Arapça kitaplarda ondan bahsedilir.


Kemtamin: En korkunç cin krallarından biridir.Davetlerde genellikle korkunç bir yüze sahiptir.

Mazerin: Arap Yarımadası’ndaki dört büyük cin kralından biridir. Savaşçı bir görüntüsü vardır. Güçlü bir ordusu vardır ve bu kralı, bir tabutu taşır gibi tahtını omuzlayan hizmetkârlarıyla davetlere katılır.

Se’nik: Çok güçlü bir cin kralıdır. İfritlerden oluşan bir ordusu vardır. Diktatör bir yapıya sahip olduğu gibi, kontrol edilmesi zor bir cindir. Mekanı, Arap ülkesindeki yarımadalardır. Tahtına oturmuş, soğul ve orta yaşlardaki bir insan görümündedir.


Teykel: Arap yarımadasının en büyük dört cin padişahından biridir. Çok güçlü bir cin ordusuna sahiptir. Emrinin altında dağlar kadar cin vardır. Bu cin, kült sıralamadaki 4 kaba elementten meydana gelme olup, çıplak gözle az da olsa yoğunlaşıp kişilere görülebilir.


Şimdi hadim çağırmayı düşünebilirsiniz......
zeinarda isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt 13-03-14, 12:51   #2
Hun
ÜYE
 
Hun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 22-10-13
Mesajlar: 674
Hun is an unknown quantity at this point
Standart

Allah razi olsun emegine saglik
Hun isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt 05-05-16, 14:06   #3
ÜYE
 
Üyelik tarihi: 05-04-16
Bulunduğu yer: kırklareli
Mesajlar: 18
es semi is an unknown quantity at this point
Standart

selamun aleyküm sayın ZEİNARDA Fekacin Mehmet hakkında daha fazla bilgi verebilir misiniz .?
es semi isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt 05-05-16, 14:08   #4
ÜYE
 
Üyelik tarihi: 05-04-16
Bulunduğu yer: kırklareli
Mesajlar: 18
es semi is an unknown quantity at this point
Standart

müslüman mıdır davetlere hangi kılıkta gelir dileklerimize yardım eder mi ?görünüşü korkunç mudur?
es semi isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt 09-05-16, 22:51   #5
ÜYE
 
Üyelik tarihi: 09-05-16
Mesajlar: 3
Garmircicegi is an unknown quantity at this point
Standart

es semi....selamlar,davetlere gelen seytan,cin,huddamin musluman,kafir,hristiyan,yahudi ve bircok dine mensup olabilirler,nasil ve hangi sekille gelecegini hickimse bilemez her kiliga girebilirler,H.z Muhammed Mustafa s.a.v haric bir tek onun kiligina burunmeleri yasaklanmistir.Tabiki gorunusleri korkunc olabilir ve olmayabilirde ilim ve irfanina kalmis cagiranin.
Garmircicegi isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt 23-05-16, 12:01   #6
ÜYE
 
Üyelik tarihi: 05-04-16
Bulunduğu yer: kırklareli
Mesajlar: 18
es semi is an unknown quantity at this point
Standart

Alıntı:
Garmircicegi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
es semi....selamlar,davetlere gelen seytan,cin,huddamin musluman,kafir,hristiyan,yahudi ve bircok dine mensup olabilirler,nasil ve hangi sekille gelecegini hickimse bilemez her kiliga girebilirler,H.z Muhammed Mustafa s.a.v haric bir tek onun kiligina burunmeleri yasaklanmistir.Tabiki gorunusleri korkunc olabilir ve olmayabilirde ilim ve irfanina kalmis cagiranin.
sağolun sayın Garmirciceği fekacin Mahmet ile ilgili daha fazla bilgi verebilirseniz sevinirim.davet duasına icabet olmuştu. ancak verilen gün sayısınca düzenli okuyanmadım .o ortamı bulamadığımdan.bu nedenle de dileğim gerçekleşmedi.şimdi davetini yapmak istiyorum .o nedenle araştırıyorum.
es semi isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt 17-09-16, 08:09   #7
ÜYE
 
Üyelik tarihi: 02-09-13
Mesajlar: 139
satelcom is an unknown quantity at this point
Standart

Değerli bir konu plmuş.İstifade ediniz.
satelcom isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Peygamberimizin Özellikleri Queen Hz Muhammedin Hayatı 0 02-09-13 14:59
Kur’an-ı Kerim Ve Özellikleri Queen Kenzül Kuran-ı Kerim 2 02-09-13 14:52
Balık Burcu Özellikleri Queen Kenzül Burçlar 10 30-04-13 19:39
Koç Burcu Özellikleri Queen Kenzül Burçlar 10 30-04-13 16:57
Yay Burcu Özellikleri Queen Kenzül Burçlar 4 30-04-13 05:40


Blakice2.0 made by SimpleGFX
Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 17:52.
Powered by vBulletin® Version kapalı
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0