Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16-09-13, 05:22   #1
Queen
ÜYE
 
Queen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 12-02-13
Mesajlar: 6.637
Queen is an unknown quantity at this point
Standart Peygamberimizin Çocukluğu

PEYGAMBERİMİZ (S.A.V)’İN ÇOCUKLUK DÖNEMİ
Peygamberimiz (s.a.v)’in hal ve hareketleri diğer çocuklara :nzemezdi. İki ay geçer geçmez her tarafı hareket edecek dere*mde kuvvetlendi, üç aylıkken ayağa kalkıyordu. Dört ay içinde _:unarak yürümeye başladı. Sekiz aylık olduğunda konuşulan*dan dinlemeye anlamaya ve konuşmaya başlamış, dokuz aylıkken lüzgün konuşuyor olmuştu.
Peygamberimiz (s.a.v) iki yaşma basıp sütten kesildiğinde be*zenen çok gelişmişti.
Annesi Âmine’nin isteği üzerine Halime ve kocası O’nu alıp Mekke 'ye götürdüler. O’na çok alıştıkları için ondan ayrılmak güç geliyordu, onun için Amine’ye
“Müsaade edersen büyüyünceye kadar bir müddet daha bi*rim yanımızda kalsın, dediler. Böylece Peygamberimiz (s.a.v)’i ¿lıp tekrar geri yurtlarına döndüler.
Bu çağlarda peygamberimiz (s.a.v) süt kardeşleriyle öğle vakti -zuzuların yanma gitmişti. Eve geldiklerinde Halime kızı Şey*da’ya:
“Niçin güneşin şiddetli sıcak vaktinde dışarı çıkıyorsunuz.” deyip azarlamıştı.
Şeyma’da biz sıcaklık görmedik. Kardeşimin (Peygamberimizi kastederek) başı ucunda bir bulut parçası dolaşıyor. O nereye giderse bulutta beraberinde gidiyor, buraya kadar hep bulutun gölgesi altında geldik, diye cevap verdi.
Yine bir gün süt kardeşleri Abdullah ve Şeyma ile evlerinin arkasında kuzuların yanında bulunuyordu, bu sırada beyaz elbi*seli iki kişi gelip Peygamberimiz (s.a.v)’i göstererek biri diğerine; bu, O’mudur? Diye sordu.

O’da- “Evet O’dur” deyince yatırıp göğsünü yardılar, içerde bir şey çıkarıp attılar. Cebrail (a.s) Peygamberimiz (s.a.v)’in kal bini çıkarıp ve tekrar yerine koydu.
Olayı gören Abdullah annesine haber verdi, karı koca korku dan ne yapacaklarını şaşırdılar. Başına bir felaket gelmesinde korkarak Peygamberimiz (s.a.v)’i alıp Mekke'ye annesinin yanı- getirip teslim ettiler.
Queen isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla