Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06-06-13, 03:49   #5
Queen
ÜYE
 
Queen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 12-02-13
Mesajlar: 7.083
Queen is an unknown quantity at this point
Standart

15. Haltit: Hantit, Hiltit, Hıthıt, Seytan tersi, Encüzan,Ancudan, Kadı agacı ve Seceretü Ebu Bekr'de denir.Maydanozgiller familyasından, parçalı yapraklı, sarı çiçekli, kalın köklü otsu bitki. Bu bitkinin kökleri çizilerek sızdırılan zamkada aynı isim verilir. Bu zamk sarı esmer renkli, yumusak balmumu kıvamında reçineli zamktır.Bu zamk pis kokulu reçine olup, sinirleri teskin edici olarak, Avrupa da toz, hap ve ihtikan (Sırınga) seklinde adale ve sinir gerginligini gidermek için kullanılmaktadır.Bilimsel ismi: Ferula assa foetida dır.

16. Hanzal: Ebu Cehil Karpuzu, Acı hıyar, Acı elma,Acı dülek, Acı karpuz, Acı lahana, Cırdatan, Cevzi mukayyı, Esek hıyarı, Karga büken, Kara dölegi,Hadac, Radac ve Meraretes Sahari diye isimleri vardır.Kabakgiller familyasından, Karpuz cinsinden bir bitki türü ve bunun küçük, portakal biçimindeki, sarılı yesilli acı meyvesi. Bilimsel adı: Citrullus Colocynthis tir.

17. Hardal: Turpgillerden bir çesit bitkidir. Vatanı Akdeniz bölgesidir. Sarı veya beyaz çiçeklidir.Siyah Hardal: (Brassica nigra) Çiçekleri sarı, meyvesi dört köseli, kısa ve sivridir.Beyaz Hardal: (Sinapis alba) Soluk kırmızı veya beyaz çiçeklidir. Taneleri, Siyah Hardalınkinden daha büyüktür.
Queen isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla