Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04-03-13, 21:56   #2
Havasül_Hak
ÜYE
 
Havasül_Hak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 12-02-13
Mesajlar: 377
Havasül_Hak is an unknown quantity at this point
Standart

Bu vefki yapmanın usulü:
İhlâs-ı Şerif ile gelmesi istenilen kimsenin ismi cemi edilir. Çıkan adet 66’ya taksim olunur. Harici kısmet birinci haneye yazılır. Birer misli zamla on dokuzuncu haneye kadar çıkılır.

Taksimde kesir kalmış ise 26 ncı haneye ilâve olunarak vefk tamamlanır. Her gece yatsıdan sonra tenhada ve tahareti kâmile halinde okunur. Okumağa başlamadan evvel 10 istiğfar, 10 Kelime-i Tevhid, 10 salavat ve bir Besmelei şerif okuduktan sonra İhlası Şerife başlanır. Okuma esnasında azar azar devamlı olarak günlük ve kizbara yakılır. Bu vefkten kumaşa yazılandan başka dört tane daha yapmak lâzımdır. Birisini, talip daima üzerinde taşır. İkincisini okuyan karşısına kor ve her yüzde bir nefes eder. Üçüncüsünü küçük bir şişe içerisine koyup ağzına koyup ağzını sağlam bir şekilde kapatıp mumladıktan sonra
* matlubun gelmesi istenilen yere gömülür. Dördüncüsü de yine aynı yerin rüzgara maruz bir yerine asılır. Asıl vefk esasen fitil halinde yakılır. Vefkin bir satırında olan adet bir gecede* bitirilemezse vefkin beş satırında olan adet yedi, dokuz, geceye taksim olunarak vefkin hatmi yapılır.
Havasül_Hak isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla